Lütfen bekleyin…

 

Burçlar 101

https://nelestrem.com/wp-content/uploads/2022/01/burclar2.png

Astroloji Temel Bilgiler

Astroloji hakkında daha fazla şey öğrenmek mi istiyorsunuz?

Başlamak için en başta dört elementi anlamak gerekir: hava, ateş, su ve toprak.

12 Burç işaretinin her biri benzer bakış açılarını paylaşır, neye değer verdikleri ve dünyada nasıl hareket ettikleri açısından birbirlerini yansıtırlar.

Hangi unsurun burcunuzu yönettiğini bilmek, kendi kişiliğiniz ve arzularınız hakkında size fikir verebilir ve hangi burçlarla en uyumlu olacağınızı belirlemenize yardımcı olabilir.

Öyleyse Ateş işaretlerine bakalım.

Ateş burcuna sahip insanlar, Zodyak’taki en dinamik, karizmatik ve tutkulu kişiler arasında olma eğilimindedir.

12 burç dört elemente ayrılır: hava, ateş, su ve toprak. Her eleman için üç işaret vardır. Göz önünde bulundurulması gereken başka bir katman: her öğede, her nitelikten veya dörtlükten bir tane vardır: kardinal, sabit ve değişken. Bir işaretin altına düştüğü nitelik, işaretin temel enerjisini ifade eder.

Kardinal burçlar Zodyak’ın başlatıcılarıdır (ancak devam etmekte zorlanabilirler), sabit burçlar en kararlı (ama aynı zamanda inatçı) olma eğilimindedir ve değişken burçlar en uyarlanabilir (ama aynı zamanda arsız) burçlardır.

Toprak burçları genellikle pragmatik iken, su burçları duygularında çok fazladır ve hava burçları kişilerarası ve entelektüel arayışlara odaklanma eğilimindedir, ateş burçları eylem odaklıdır.

Zaman zaman öfkeli ve aceleci davranarak içlerindeki ışık parlak bir şekilde parlayarak, hedeflerine ulaşmak için hızlı ve kararlı bir şekilde hareket etme isteklerini besler.

Tutkulu, iddialı ve rekabetçi, daha büyük, daha parlak, daha gürültülü ve hemen hemen her şeyin daha fazlasının tercih edildiği felsefesini benimseme eğilimindedirler. Ve her biri kendi yolunda, yangın işaretleri spot ışığı arar ve canlanır.