Lütfen bekleyin…

 

Astroloji ne ya? Biyoloji gibi bir şey mi?

https://nelestrem.com/wp-content/uploads/2022/01/horoscope-1.png

Sizde böyle soruyorsanız yolun çok başındasınız!

Astroloji, yıldızların hesabı manasına gelen “Astrologia” kelimesinden türemiş.

Kelimenin sonu “loji” ile bitiyor diye Astrolojiyi, Biyoloji gibi bilim sananlar var, hatta astronomi ile astrolojinin aynı şey olduğunu düşünenler bile var!

Astrolojik açılımlar daha doğrusu; fal baktırmanın bilimsel temeli olmadığı söylense de fal baktırmaktan da vazgeçemiyoruz!

Sadece eğlenmek için de olsa fal baktırmak oldukça yaygın bir geleneğimiz.

Astrolojik Fallar arasında en popüler olanları; Tarot, Sinastri yani İlişki Uyumu ve Doğum Haritası var.

Tarot ’un kökeni Rönesans’a dayanır ama bugüne kadar pek çok değişiklik geçirdi.

Tarot
Tarot Falı ve Tarot Okuması

Tarot Falı; eğlence, kehanet ve kendini gerçekleştirme gibi amaçlarla kullanılır. Bir tür bilinçaltı okuma seansı da denebilir.

Doğum Haritası çıkarmak için birisinin doğduğu anda Güneş, Ay ve diğer gezegenlerin gökyüzünde çizdikleri şekillerin Dünya’dan görünüşüne bakılır.

Sinastri
Sinastri İlişki Uyumu

 

Bu harita kişinin doğum tarihi, yeri ve saatine göre çıkarılır ve sonucunda kişiliğini, yeteneklerini, gelecekteki durumunu ve başarı derecesini gösterir.

Sinastri ise iki insanın (partner) doğum haritalarının birbirleri ile etkileşiminden yola çıkarak, ikisi arasındaki ilişkinin niteliğini anlamaya yönelik astrolojik çıkarım.

X ve Y kişisinin doğum haritalarını üst üste koyarak X ve Y kişisi arasındaki uyumun, potansiyellerin incelenmesi de denenebilir Sinastri için.

Web Sayfamızdan bu konularda bilgi alabilir, merak ettiklerinizi sorabilir ve hayatınızı belki daha eğlenceli hale getirmek için Tarot Falı bile açtırabilirsiniz!

Unutmayın!

Tarot Okuma, Doğum Haritası ve Sinastri analizi gibi çıkarımları bu konuda bilgili ve deneyimli kişiler çıkarabilir ve yorumlayabilir.

Siz de benim gibi “Burçlara inanmam”, “Fala inanmam, falsız da kalmam!” diyorsanız sayfama beklerim…

http://nelestrem.com

astro@nelestrem.com

Dergide yayınlanan yazının orjinali: https://www.ekadin.org/astroloji-ne-ola-ki-biyoloji-gibi-bir-sey-mi

GÜNLÜK BURÇLAR

Her gün yenilenen, özgün ve başka yerde okuyamayacağınız güncel günlük, haftalık ve aylık burç yorumları, aslında yapay zeka tarafından yazılan bir şeyden ibarettir. Asıl yorumu bir astrolog transit haritasına bakarak yorumlayabilir. Ben astrolojiyi kişisel gelişim için kullanıyorum, bir yön belirlemek için değil.

Daha fazlası için menüye tıklayın!