Lütfen bekleyin…

 

Gizliliğiniz önemlidir.

Web sitemiz, http://nelestrem.com ve sahibi olduğumuz ve işlettiğimiz diğer siteler dahil olmak üzere, hakkınızda toplayabileceğimiz herhangi bir kişisel bilgiyle ilgili olarak gizliliğinize saygı duymak ve yürürlükteki yasa ve düzenlemelere uymak websitemizin politikasıdır .

Kişisel bilgiler, sizi tanımlamak için kullanılabilecek sizinle ilgili her türlü bilgidir. Bu, bir kişi olarak sizinle ilgili bilgileri (ad, adres ve doğum tarihi gibi), cihazlarınızı, ödeme ayrıntılarınızı ve hatta bir web sitesini veya çevrimiçi hizmeti nasıl kullandığınızla ilgili bilgileri içerir.

Sitemizin üçüncü şahıs sitelerine ve hizmetlerine bağlantılar içermesi durumunda, lütfen bu sitelerin ve hizmetlerin kendi gizlilik politikalarına sahip olduğunu unutmayın. Herhangi bir üçüncü taraf içeriğine bir bağlantı izledikten sonra, kişisel bilgileri nasıl topladıkları ve kullandıklarına ilişkin yayınladıkları gizlilik politikası bilgilerini okumalısınız. Bu Gizlilik Politikası, sitemizden ayrıldıktan sonra yaptığınız hiçbir faaliyet için geçerli değildir.

Bu politika 01 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerlidir.

Son güncelleme: 19 Ocak 2022

Topladığımız Bilgiler

Topladığımız bilgiler iki kategoriden birine girer: “gönüllü olarak sağlanan” bilgiler ve “otomatik olarak toplanan” bilgiler.

“Gönüllü olarak sağlanan” bilgiler, hizmetlerimizden ve promosyonlarımızdan herhangi birini kullanırken veya bunlara katılırken bize bilerek ve aktif olarak sağladığınız her türlü bilgiyi ifade eder.

“Otomatik olarak toplanan” bilgiler, ürün ve hizmetlerimize erişim sırasında cihazlarınız tarafından otomatik olarak gönderilen her türlü bilgiyi ifade eder.

Günlük Verileri

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, sunucularımız web tarayıcınız tarafından sağlanan standart verileri otomatik olarak kaydedebilir. Cihazınızın İnternet Protokolü (IP) adresini, tarayıcınızın türünü ve sürümünü, ziyaret ettiğiniz sayfaları, ziyaretinizin saatini ve tarihini, her sayfada geçirilen süreyi ve ziyaretinizle ilgili diğer ayrıntıları içerebilir.

Ek olarak, siteyi kullanırken belirli hatalarla karşılaşırsanız, hata ve oluşumunu çevreleyen koşullar hakkında otomatik olarak veri toplayabiliriz. Bu veriler, cihazınızla ilgili teknik ayrıntıları, hata oluştuğunda ne yapmaya çalıştığınızı ve sorunla ilgili diğer teknik bilgileri içerebilir. Bu tür hatalarla ilgili, meydana geldikleri anda, meydana geldiklerine veya hatanın doğasının ne olduğuna ilişkin bildirim alabilir veya almayabilirsiniz.

Lütfen bu bilgilerin tek başına kişisel olarak tanımlayıcı olmayabileceğini, ancak bireysel kişileri kişisel olarak tanımlamak için diğer verilerle birleştirilmesinin mümkün olabileceğini unutmayın.

Cihaz Verileri

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde veya hizmetlerimizle etkileşim kurduğunuzda, cihazınızla ilgili aşağıdakiler gibi verileri otomatik olarak toplayabiliriz:

 • Cihaz tipi
 • İşletim sistemi

Topladığımız veriler, cihazınızın ve yazılımınızın bireysel ayarlarına bağlı olabilir. Bize hangi bilgileri sunduklarını öğrenmek için cihaz üreticinizin veya yazılım sağlayıcınızın politikalarını kontrol etmenizi öneririz.

Kişisel bilgi

Örneğin, bir hesap açtığınızda veya bizimle iletişime geçtiğinizde – aşağıdakilerden bir veya daha fazlasını içerebilecek kişisel bilgiler isteyebiliriz:

 • İsim
 • E-posta
 • Telefon

Kişisel Bilgilerinizi İşlemenin Meşru Sebepleri

Kişisel bilgilerinizi yalnızca bunu yapmak için meşru bir nedenimiz olduğunda toplar ve kullanırız. Bu durumda, yalnızca size hizmetlerimizi sunmak için makul ölçüde gerekli olan kişisel bilgileri topluyoruz.

Bilgilerin Toplanması ve Kullanımı

Web sitemizde aşağıdakilerden herhangi birini yaptığınızda sizden kişisel bilgiler toplayabiliriz:

 • Bir hesap için kaydolun
 • İçeriğimize erişmek için bir mobil cihaz veya web tarayıcısı kullanın
 • E-posta, sosyal medya veya benzer teknolojiler aracılığıyla bizimle iletişime geçin
 • Sosyal medyada bizden bahsettiğinde

Bilgileri aşağıdaki amaçlarla toplayabilir, tutabilir, kullanabilir ve ifşa edebiliriz ve kişisel bilgiler bu amaçlarla uyumlu olmayan bir şekilde daha fazla işlenmez:

 • size platformumuzun temel özelliklerini ve hizmetlerini sunmak

Gönüllü olarak sağlanan ve otomatik olarak toplanan kişisel bilgileri, diğer güvenilir kaynaklardan aldığımız genel bilgiler veya araştırma verileriyle birleştirebiliriz. Örneğin, pazarlama ve pazar araştırması faaliyetlerimiz, ziyaretçilerin sitemizi nasıl kullandığı ve sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için sitemizi nasıl kullandığına ilişkin bilgilerle birleştirebileceğimiz verileri ve içgörüleri ortaya çıkarabilir.

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

Kişisel bilgileri topladığımızda ve işlediğimizde ve bu bilgileri saklarken, kayıp ve hırsızlığın yanı sıra yetkisiz erişim, ifşa, kopyalama, kullanım veya değiştirmeyi önlemek için ticari olarak kabul edilebilir yollarla koruyacağız.

Bize sağladığınız kişisel bilgileri korumak için elimizden gelenin en iyisini yapacak olsak da, hiçbir elektronik aktarım veya saklama yönteminin %100 güvenli olmadığını ve hiç kimsenin mutlak veri güvenliğini garanti edemediğini öneriyoruz.

Hizmetlerimiz dahilinde kendi bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için herhangi bir şifreyi ve genel güvenlik gücünü seçmekten siz sorumlusunuz. Örneğin, kişisel bilgilerinize ve hesaplarınıza erişimle ilgili tüm şifrelerin güvenli ve gizli olmasını sağlamak.

Kişisel Bilgilerinizi Ne Kadar Süre Tutarız

Kişisel bilgilerinizi yalnızca ihtiyacımız olduğu sürece saklarız. Bu süre, bu gizlilik politikasına uygun olarak bilgilerinizi ne için kullandığımıza bağlı olabilir. Örneğin, bizimle bir hesap oluşturmanın bir parçası olarak bize kişisel bilgiler verdiyseniz, bu bilgileri hesabınızın sistemimizde bulunduğu süre boyunca saklayabiliriz. Kişisel bilgileriniz bu amaç için artık gerekli değilse, sizi tanımlayan tüm ayrıntıları kaldırarak bunları sileriz veya anonim hale getiririz.

Bununla birlikte, gerekirse, kişisel bilgilerinizi yasal, muhasebe veya raporlama yükümlülüğüne uymamız veya kamu yararı, bilimsel veya tarihsel araştırma amaçları veya istatistiksel amaçlarla arşivleme amaçları için saklayabiliriz.

Çocukların Gizliliği

Ürünlerimizin veya hizmetlerimizin hiçbirini doğrudan 13 yaşın altındaki çocukları hedeflemiyoruz ve 13 yaşın altındaki çocuklar hakkında bilerek kişisel bilgi toplamıyoruz.

Kişisel Bilgilerin Üçüncü Şahıslara Açıklanması

Kişisel bilgileri şu kişilere ifşa edebiliriz:

 • Şirketimizin bir ana şirketi, yan kuruluşu veya bağlı kuruluşu
 • Hizmet sağlayıcıları, veri depolama, barındırma ve sunucu sağlayıcıları, analitikler, hata kaydediciler, borç tahsildarları, bakım veya problem çözme sağlayıcıları, profesyonel danışmanlar dahil (sınırlama olmaksızın) hizmetlerini sunmalarını sağlamak amacıyla üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar , ve ödeme sistemleri operatörleri
 • Çalışanlarımız, yüklenicilerimiz ve/veya ilgili kuruluşlar
 • Mevcut veya potansiyel acentelerimiz veya iş ortaklarımız
 • Size sunduğumuz mal veya hizmetler için ödeme yapmamanız durumunda kredi raporlama kurumları, mahkemeler, mahkemeler ve düzenleyici makamlar
 • Mahkemeler, mahkemeler, düzenleyici makamlar ve yasaların gerektirdiği şekilde, herhangi bir fiili veya olası yasal işlemle bağlantılı olarak veya yasal haklarımızı oluşturmak, kullanmak veya savunmak için
 • Size bilgi, ürün, hizmet veya doğrudan pazarlama sağlamada bize yardımcı olan aracılar veya taşeronlar dahil üçüncü taraflar
 • Verileri toplamak ve işlemek için üçüncü taraflar
 • Varlıklarımızın ve işimizin tamamını veya büyük ölçüde tamamını satın alan veya devrettiğimiz bir kuruluş

Şu anda kullandığımız üçüncü taraflar şunları içerir:

 • Google Analytics

Haklarınız ve Kişisel Bilgilerinizin Kontrolü

Seçiminiz:

Bize kişisel bilgi vererek, kişisel bilgilerinizi bu gizlilik politikasına uygun olarak toplayacağımızı, tutacağımızı, kullanacağımızı ve ifşa edeceğimizi anlıyorsunuz. Bize kişisel bilgi vermek zorunda değilsiniz, ancak bunu yapmazsanız, web sitemizi veya onun üzerinde veya aracılığıyla sunulan ürünleri ve/veya hizmetleri kullanımınızı etkileyebilir.

Üçüncü şahıslardan alınan bilgiler:

Üçüncü şahıslardan sizinle ilgili kişisel bilgiler alırsak, bu bilgileri bu gizlilik politikasında belirtildiği şekilde koruyacağız. Başka biri hakkında kişisel bilgi sağlayan üçüncü bir tarafsanız, kişisel bilgileri bize sağlamak için bu kişinin rızasına sahip olduğunuzu beyan ve taahhüt edersiniz.

Pazarlama izni:

Daha önce kişisel bilgilerinizi doğrudan pazarlama amacıyla kullanmamızı kabul ettiyseniz, aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçerek istediğiniz zaman fikrinizi değiştirebilirsiniz.

Erişim:

Hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerin ayrıntılarını talep edebilirsiniz.

Düzeltme:

Hakkınızda tuttuğumuz herhangi bir bilginin yanlış, güncelliğini yitirmiş, eksik, alakasız veya yanıltıcı olduğuna inanıyorsanız, lütfen bu gizlilik politikasında verilen bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin. Yanlış, eksik, yanıltıcı veya güncel olmadığı tespit edilen bilgileri düzeltmek için makul adımları atacağız.

Ayrımcılık yapmama:

Kişisel bilgileriniz üzerindeki haklarınızdan herhangi birini kullandığınız için size karşı ayrımcılık yapmayacağız. Kişisel bilgileriniz size belirli bir hizmet veya teklif (örneğin kullanıcı desteği sağlamak) sağlamak için gerekli olmadıkça, size mal veya hizmet vermeyi reddetmeyecek ve/veya indirimler veya başka faydalar veya cezalar uygulamak veya size farklı bir düzeyde veya kalitede mal veya hizmet sağlamak.

Veri ihlallerinin bildirimi:

Herhangi bir veri ihlaliyle ilgili olarak bizim için geçerli olan yasalara uyacağız.

Şikayetler:

İlgili bir veri koruma yasasını ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız ve şikayette bulunmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin ve iddia edilen ihlalin tüm ayrıntılarını bize bildirin. Şikayetinizi derhal araştıracağız ve araştırmamızın sonucunu ve şikayetinizle ilgilenmek için atacağımız adımları belirterek size yazılı olarak yanıt vereceğiz. Ayrıca şikayetinizle ilgili olarak bir düzenleyici kurum veya veri koruma yetkilisi ile iletişime geçme hakkınız da bulunmaktadır.

Abonelikten Çıkma:

E-posta veri tabanımızdan çıkmak veya iletişimlerden (pazarlama iletişimleri dahil) çıkmak için, lütfen bu gizlilik politikasında verilen ayrıntıları kullanarak bizimle iletişime geçin veya iletişimde sağlanan devre dışı bırakma olanaklarını kullanarak çıkış yapın. Kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olması için sizden belirli bilgiler istememiz gerekebilir.

Çerez Kullanımı

Siz ve sitemizdeki etkinliğiniz hakkında bilgi toplamak için “çerezler” kullanıyoruz. Çerez, web sitemizin bilgisayarınızda depoladığı ve sitemizi nasıl kullandığınızı anlayabilmemiz için her ziyaret ettiğinizde eriştiği küçük bir veri parçasıdır. Bu, belirttiğiniz tercihlere göre size içerik sunmamıza yardımcı olur.

Daha fazla bilgi için lütfen Çerez Politikamıza bakın.

Ticari Transferler

Biz veya varlıklarımız satın alınırsa veya olası olmayan bir durumda işimizi kaybedersek veya iflas edersek, kişisel bilgileriniz de dahil olmak üzere verileri, bizi satın alan taraflara aktarılan varlıklar arasına dahil ederiz. Bu tür aktarımların gerçekleşebileceğini ve yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, bizi edinen tarafların kişisel bilgilerinizi herhangi bir temel olarak varsaymak zorunda kalacakları bu politikaya göre kullanmaya devam edebileceklerini kabul etmektesiniz. bu tür bilgiler üzerinde sahip olduğumuz mülkiyet veya kullanım hakları.

Politikamızın Sınırları

Web sitemiz, tarafımızca işletilmeyen harici sitelere bağlantı verebilir. Lütfen bu sitelerin içeriği ve politikaları üzerinde hiçbir kontrolümüz olmadığını ve ilgili gizlilik uygulamaları için sorumluluk veya yükümlülük kabul edemeyeceğimizi unutmayın.

Bu Politikadaki Değişiklikler

Kendi takdirimize bağlı olarak, iş süreçlerimizdeki güncellemeleri, mevcut kabul edilebilir uygulamaları veya yasal veya düzenleyici değişiklikleri yansıtmak için gizlilik politikamızı değiştirebiliriz. Bu gizlilik politikasını değiştirmeye karar verirsek, değişiklikleri burada, bu gizlilik politikasına erişmekte olduğunuz bağlantıda yayınlayacağız.

Değişikliklerin önemli olması veya geçerli yasanın gerektirmesi halinde, sizinle (bizden gelen iletişimler için seçtiğiniz tercihlere göre) ve tüm kayıtlı kullanıcılarımızla, yeni ayrıntılar ve güncellenen veya değiştirilen politikanın bağlantıları ile iletişime geçeceğiz.

Yasaların gerektirmesi halinde, izninizi alacağız veya size kişisel bilgilerinizin her türlü yeni kullanımını kabul etme veya devre dışı bırakma fırsatı vereceğiz.

Takip Etme

Bazı tarayıcılarda, çevrimiçi etkinliklerinizin izlenmesini istemediğinizi web sitelerine söylemenizi sağlayan bir “İzleme” özelliği bulunur. Şu anda tarayıcının “Do Not Track” sinyallerine yanıt vermiyoruz.

Kişisel bilgileri yasal, adil, şeffaf bir şekilde ve bunu yapmak için meşru, yasal gerekçelerle topladığımızı ve işlediğimizi garanti ederek bu gizlilik politikasında belirtilen standartlara uyuyoruz.

Çerezler ve Pikseller

Tarayıcınız izin veriyorsa, sitemizden gelen çerezleri her zaman reddedebilirsiniz. Çoğu tarayıcı, tüm veya bazı çerezlerin ayarını reddetmek için tarayıcınızdaki ayarları etkinleştirmenize izin verir. Buna göre, çerezleri sınırlama yeteneğiniz yalnızca tarayıcınızın yeteneklerine bağlıdır. Daha fazla bilgi için lütfen bu gizlilik politikasının Çerezler bölümüne bakın.

Bilme ve Silme Hakkı

Topladığımız kişisel bilgilerinizi silme ve önceki 12 ay içinde veri uygulamalarımız hakkında belirli bilgileri öğrenme hakkınız vardır.

Özellikle, bizden aşağıdakileri talep etme hakkına sahipsiniz:

 • Hakkınızda topladığımız kişisel bilgi kategorileri;
 • Kişisel bilgilerin toplandığı kaynakların kategorileri;
 • Bir ticari amaçla ifşa ettiğimiz veya sattığımız sizinle ilgili kişisel bilgi kategorileri;
 • Kişisel bilgilerin bir iş amacıyla ifşa edildiği veya satıldığı üçüncü şahıs kategorileri;
 • Kişisel bilgileri toplamak veya satmak için ticari veya ticari amaç; ve
 • Hakkınızda topladığımız belirli kişisel bilgiler.

Bu haklardan herhangi birini kullanmak için lütfen bu gizlilik politikasında sağlanan ayrıntıları kullanarak bizimle iletişime geçin.

Bizimle iletişime geçin

Gizliliğinizle ilgili herhangi bir soru veya endişeniz için aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz:

NelesTrem
astro@nelestrem.com