Lütfen bekleyin…

 

Ayrılık Nedenleri!

https://nelestrem.com/wp-content/uploads/2021/12/ayrilik-e1639070851143.png

Ayrılık nedeni 12 alışkanlık

Kesin olan bir şey var; Aşk gerçekten kördür.

Bazen sadece yanımızdaki kişi hakkında hislerimiz olduğu için görünüşte bariz olan şeyleri gözden kaçırabiliriz. Hayatımızda asla affetmeyeceğimiz veya izin vermeyeceğimiz şeyler.

Eğer yanınızdaki kişide bu 12 alışkanlık varsa belki de ayrılma vakti gelmiştir!

 • Dar görüşlülük!

Size tamamen güvenmeyen bir kişi, ne kadar sadık olursanız olun veya ne kadar sevgi verirseniz verin, sizi her zaman küçük düşürür. Bu koşullar her zaman olacaktır. Böyle bir olumsuzlaması olan herkes hayatınızı mahvedebilir.

 • Hayvanlardan nefret etme!

Böyle bir insan genellikle sadece hayvanlara değil, insanlara da empati duymaz.

 • İlişki kuralları hiçbir şey ifade etmez!

Her ilişkinin temel kuralları vardır ve eğer eşlerden biri onlara saygı göstermiyorsa bu durum, sevgililerini ve ilişkiyi bir bütün olarak takdir etmedikleri anlamına gelir.

 • Verilen sözleri tutmaz!

Yanınızdaki kişi sözünü sık sık tutmuyorsa, zamanınızı boşa harcamayı hak etmiyorsunuz demektir. Ne düşündüğünüzü veya ne söylediğinizi umursamıyor.

 • Seni ilk sıraya koymaz

İlişkiler vermek ve almak üzerine kuruludur. İlişkinizi ilerletmek için daha fazla çaba harcayan ve diğeri de parmağını kıpırdatmayan partnerse, işler neredeyse hiç farklı olmayacak. İlişkiyi sürdürmenin bir anlamı yok çünkü er ya da geç zamanını boşa harcadığın için pişman olacaksın.

 • Her zaman haklı olduğuna inanır

Partneriniz her zaman aldığı tüm kararların, gittiği her yönün ya da ağzından çıkan herhangi bir sözün doğru olduğuna ve onun için başka bir seçenek olmadığına inanıyorsa, bu duygu duvara konuşmayla aynı şeydir. Yakında seni de değiştirmeye çalışacaklar. Böyle bir parner, her zaman haklı olduklarına ve sizin düşüncenizin hiçbir şey ifade etmediğine sizi inandırmaya çalışır. Böyle bir insan asla hatalarının farkına varmaz ve bu nedenle onlardan asla ders almaz. Sizin fikriniz veya hisleriniz ne olursa olsun, o bunu yapmaya devam edecektir.

 • Sürekli farklı bahaneler üretir

Sürekli mazeretler, dikkatinizi çekmek ve tek bir şey söylemek için bir inkardır: “Yapacak daha önemli işlerim var ve benim için pek bir şey ifade etmiyorsun!” Hikayenin sonu. Böyle bir insanla vakit kaybetmeyi bırakmalısın çünkü o kişi seninle birlikte olmaktan daha çok çaba göstermeye ve uygun bir özür bulmaya eğilimlidir.

 • Bitmeyen kavgalar

Bir ilişkideki tartışmalar bazen sağlıklıdır, ancak asla bitmezse, sonunda birlikte olmaya devam etmenin bir anlamı olmadığını hissedeceksiniz. Hayat ve ilişkiler uzlaşmayla doludur, ancak bir anlaşmazlıkta her iki taraf da diğerinin bakış açısını dinlemek zorundadır. Anlamsız tartışmalar er ya da geç ortakları birbirinden ayırır.

 • Konuşmaları “Öldürür”

Hikayeler harika ve eşiniz komik ama bir şey söylemek istediğinizde ya sözünüzü kesiyor ya da hiç dinlemiyor. Bu davranış, “duyguların ve bana söylemek istediklerin umurumda değil” demenin başka bir yolu. Sürekli bu şekilde görmezden gelinmeye izin veremezsin.

 • Bitmez yalanlar

Bazen yalanlar gerçekten faydalıdır ve bizi çok fazla keder ve baş ağrısından kurtarır, ancak aynı zamanda ilişkiyi / bağı basitçe koparan yalanlar da vardır. Partnere duyulan güven ve inanç üzerine bir ilişki kurulmalıdır.

 • Alarm Zilleri

Ne kadar sevgi olursa olsun, sadece kendiniz için harcayabileceğiniz kişisel alana ve zamana ihtiyacınız var. Aşırı “boğulma hissi”, ilişkiyi tahmin ettiğinizden daha hızlı mahvedebilir.

 • Fiziksel & zihinsel olarak incitir

Aşkta şiddet ister psikolojik ister fiziksel olsun, söz konusu olamaz. Böyle biriyle hemen ayrıl ve geri dönme! Öfkesine hakim olamayan biriyle ilişkiye başlamanın gelecekte en büyük hatalardan biri olacağını unutma.